'); #/0f2490# ?>

Akupresura (reflexní terapie)

Akupresura je bodová masáž, obrazně řečeno akupunktura bez jehel. Jejím prostřednictvím lze odstraňovat bolesti, únavu, vyvolávat příjemné pocity a povzbuzovat tělo, aby používalo svých přirozených schopností regenerovat se. Může podporovat krevní a lymfatický oběh, zvláčnit svalové tkáně, harmonizovat funkce nervového systému, regulovat činnost žláz s vnitřní sekrecí a upravovat funkčnost vnitřních orgánů.

Někdy může zcela nahradit léky a tam, kde jsou nezbytné, podporuje jejich účinek. Nemá škodlivé následky, tedy v podstatě jí nelze ublížit! Nesmí se však provádět u těhotných žen a u pacientů s vážným onemocněním srdce, jater, ledvin, plic, s rakovinou, neuritidou, některých infekčních onemocnění jako je např. žloutenka, dále při nebezpečí vnitřního krvácení, při čerstvých zlomeninách, zauzlení střev a na jizvách.

Jak se akupresura provádí? Akupresuru lze úspěšně provádět formou svépomoci. Na některé body však sami nedosáhneme, je tedy nezbytné využít partnera. Přiložte prst na příslušný bod, rozvahou na něj tlačte a pomalu zvyšujte tlak. Zkušený masér vyvolá pocit mezi bolestí a příjemným teplem. Ze začátku bývá bolest silnější, postupně se však pod prsty vyvíjí teplo a bolest ustupuje, což potvrzuje, že masáž je účinná.

Mikroakupresura – zvaná též reflexní terapie. Vychází z teorie, že všechny reflexy lidského organismu a meridiánů (energetických drah) se opakují např. na chodidlech, dlaních nebo uších. Pro reflexní terapii se nejlépe hodí právě chodidla a dlaně. Stimulace bodů, odpovídajících jednotlivým orgánům, na ploskách našich chodidel, přináší překvapivé výsledky, a v mnoha případech i okamžitou úlevu.